Blog

Antiaging

Cilt Genclestirme Uygulamalari

2014-08-14 11:22:29| admin

Etiket

Günümüzde teknolojinin gelişmesi sonucunda, cilt sağlığımız ve güzelliğimiz için bir çok uygulama geliştirilmiştir. Çok uzun süre güneşte kalma, düzensiz beslenme, genetik faktörler, alkol ve sigara kullanımı, stresli yaşam gibi bir çok faktör ciltte gözle görülür derece etki yaratmaktadır. Özellikle yaşlanmanın etkisi ile 30' lu yaşlardan sonra kişilerde kırışıklık, çizgiler, leke, çöküntü ve çukurlar daha çok oluşmaya ve dikkat çekmeye başlar.


Devamını Oku

Antiaging

Bolgesel Zayiflama Hakkinda

2014-02-06 15:28:11| author

Etiket

Genellikle genetik nedenlerin etkisiyle vücudumuzun belirli bölgelerinde daha fazla biriken yağlar, bölgesel fazlalıklar olarak karşımıza çıkarlar. Orantısız bir görünüme neden olan bu yağlar, göbek, basen, popo, kalça ve bacakların üst tarafında toplanırlar. Diyet programlarının her zaman sonuç vermediği bu tarz problemler için farklı bölgesel zayıflama yöntemleri giderek artan bir biçimde tercih edilmektedir.


Devamını Oku

Antiaging

On Soruda Lazer Epilasyon

2014-01-31 12:04:00| author

Etiket

1. Kimler lazer epilasyon yaptırabilir? Lazer epilasyonu, 16 yaşından büyük olan, kıl yapısı uygun; kıl rengi ile ten rengi arasında belirgin farkı olan (koyu renk kıl) ve ışığa karşı aşırı duyarlılığı olmayan herkes yaptırabilir. 2. Lazer epilasyonda kıl neden koyu renkte olmalı? Lazer ışığının hedefi, kıllara renk veren pigmentlerdir. Lazer ile çevre dokulara zarar vermeden kılları besleyen kökleri etkilemek pigmentler sayesinde mümkün olabilmektedir. Lazer ışığı, kılların rengini veren renk maddeleri (pigmentler) sayesinde emilir köke iletilir, kıl kökünün ısınarak etkilenmesi sağlanır. Açık renkli kıllarda, ışık pigmentlerin yeterli olmayışı yüzünden emilemez ve dolaysıyla kıl köküne iletilemez.


Devamını Oku

Antiaging

Kalici Makyaj Nasil Yapilir

2014-01-13 11:22:29| author

Etiket

Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Yapılır ? Her kadının arzusudur güzel görünmek. Bu nedenle bakım ve kozmetik ürünlerine bütçelerinin yarısını harcamaktan yakınırlar. Günümüzün bayanlara sunduğu en önemli fırsatlardan biri de kalıcı makyajlardır. Özellikle vakti kısıtlı olan kadınların tercih ettiği bu yöntem onlara zaman kazandırmaktadır. Bu yöntem ile hem her an bakımlı görünebilmekte hem de bütçesini fazla zarara uğratmamaktadırlar. Kozmetik ürünlerine alerjisi olan bayanlarında sıkça tercih ettiği kalıcı makyaj, son zamanların en popüler uygulamalarından bir tanesidir.


Devamını Oku