Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon zayıflama olarak bilinen yöntem ultrasonik bölgesel zayıflama sistemleridir. UItrasonik zayıflama olarak bilinen sistemlerin yeni ve farklı bir versiyonudur. Ultrason ile zayıflama böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırmada kullanılan sistemlerden esinlenerek üretilmiş cihazlardır. Ultrasonik zayıflamada hedef taş yerine yağ dokusudur. Bu nedenle taş kırma cihazlarından farklı frekansta ultrasonik dalgalar kullanılır.

 

Kavitasyon Kaç Seans Sürer?

İncelme oranı kişiden kişiye değiştiği için seanslarda farklılık olabilir fakat ortalama olarak her seansta 2 cm incelme sağlanabilir ve 7 seans sonunda 10 cm incelme mümkündür.

 

Kavitasyon Vücudun Hangi Bölgelerinde Etkilidir?

Kavitasyon vücutta yağlanmanın daha fazla görüldüğü, bel, basen ve göbek bölgelerinde etkili bir yöntemdir.

 

Zayıflama Nasıl Gerçekleşir ?

Bu yöntemde hedef vücuttaki yağ dokusunu eritmektir. Bunun için kavitasyon uygulanacak bölgeye jel sürülür ve ultrasonik ses dalgaları gönderen kavitasyon cihazı bu bölgeye konur. Hastanın yağlı bölgesine gönderilen bu ses dalgaları yağ hücrelerinin zarlarını patlatarak yağ hücrelerini öldürür. Hücreden geri kalan yağ ve diğer artık maddeler vücudun savunma sistemi tarafından vücuttan atılır.

 

Kavitasyon Çeşitleri Nelerdir?

Bu yöntemle yağ hücrelerinin iki şekilde vücuttan atılma şekli var. Biri idrar yoluyla atılım, ikincisi karaciğer yoluyla atılım. İdrar yoluyla atılım tercih edilmeli.

 

Kavitasyonun Avantajları Nelerdir?

- Tek seansta incelme mümkün olur.
- Liposuction düşünmeyen hastada ameliyatsız yağ yıkımı sağlanır.
- İşlem 1 saat sürer direkt işinize dönebilirsiniz.
- İz ya da dalgalanma problemi olmaz.