Mezoterapi İle Zayıflama ve Bölgesel İncelme

 

Fazla kilolar veya bölgesel yağlanmalarından şikayetçi olanlar için kurtarıcı bir çözümdür. Sebebi ise ağrısız, kısa süren ve normal yaşantısına hemen dönülebilen çok başarılı bir uygulama olmasındandır.

 

Bacaklar, kollar, ve karın bölgesinde uygulanabilen mezoterapi, zor kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmayı sağlar.

Alan tedavisi olarak ta bilinen bu yöntemde küçük dozlarda bölgesel olarak uygulanır. İnce uçlu enjeksiyonlar sayesinde derinin orta tabakasındaki kılcal damar uçlarına ulaşılır, orada ki dolaşımın hızlanması sağlanmış olur.

 

Mezoterapinin Avantajları

* Sonuçların hızlı ve kesin olması(ortalama 3.seanstan sonra sonuçlar gözlemleniyor)
* Doğru kişilerce uygulandığında her hangi bir yan etki içermemesi.
* Cerrahi yöntemlerin aksine lokal ve ya genel anetezi gerkmemesi,ve uygulamadan sonra kişinin günlük aktivitelerini herhangı bir şekilde etkilememesi.
* Kozmetik yöntemler(yosun,parafin,masaj...)göre çok daha etkin sonuçlar sağlaması
* kısa sürede gerçekleşmesi

 

Mezoterapinin Dezavantajları

* Uzman ve bu konuda eğitimli hekim tarfından uygulandığında her hangi bir yan etkisi yok.
* Bazen 1-4 yerde küçük morarmalar olabilir ,bir kaç günde kaybolur.
* Yan etkiler ancak doğru olmayan uygulamalarda ve yalnış ilaçlarda görülebilir.Merkezimizde bizzat uzman hekim tarfaından uygulanıyor. Bir seansta uygulanan ilaç dozu belli bir dozu aşmamalı ve belli aralıklar ile olmalı

 

Mezoterapinin Kullanım Alanları

1.Estetik kullanım

*Sellülit,bölgesel zayıflama
*Saç dökülmesi ve saç canlandırma
*Yüz gençleştirme,cilt gençleştirme
*Çatlak,yara izleri

2.Tıbbi kullanım alanları

*Romatolji,eklem ağrıları
*Spor yaralanmaları

 

SELLÜLİT VE BÖLGESEL ZAYIFLAMADA MEZOTERAPİ

Amaç sellülit ve bölgesel zayıflama ise istenilen bölgelerde yanı bacak, karın, kalça, diz çevresi, mide, yan, sırt, kol bölgesi gibi bölgelere ince üçlü bir iğne ile ilaç enjekte edilir. Bu ilaçlar o bölgedeki yağ bloklarını yıkıp, kan dolaşımının artmasına neden olduğundan seanslara düzenli bir şekilde devam edildiğinde bölgedeki selülitlerde azalma ve yok olma istenilen bölgede ( kişnin problemin yoğunluğuna göre ortalama )10- 20 cm arasında hızlı incelme(normalden çok daha çabuk incelme)ve zayıflama meydana gelir. Kişide genel bir kilo problemi söz konusu olduğunda mezoterapi ile birlikte diyet verilir. Diyet verilmeden önce kişinin boy, kilo ve vücut ölçüleri(yağ,kas) alınır. Kişinin kilo almasına neden olan herhangi bir etken varsa araştırılır ve altta yatan bir neden olduğunda tedavi edilir. Kişinin bazal metabolizması, günlük aktiviteleri ve alternatif yemek biçimleri göz önüne alınarak kişiye özel diyet programı hazırlanır. Kas kaybına neden olmadan düzenli ve sağlıklı beslenme tarzı ile protein, karbonhidrat, lif yağ, vitamin ve mineralden zengin diyet sayesinde ayda 5-8 kilo arasında kilo vermek mümkün.

 

Enjekte edilen ilaçlar cilt altı yağ çözücüler(damar üzerndeki basınç ortadan kaldırır),kan dolaşım düzenleyeciler,ödem geçiriciler ve bu konuda faydalı özel karışımlardır.Mezoterapinin en büyük avantajlardan birisi bölgede zayıflama sağlarkan sarkma probleminin olmaması ve tam tersine toparlama ve şekillenme göstermesidir,hanımlarda özellikle gebelikten sonrakı sarkma problemleri ve yaşın ilerlemesine bağlı kol altlardaki sorunlarda bilinçli bir şekilde uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilebilir.

 

Mezoterapi tedavisı kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 8-10 seans sürer.(gerektiğinde daha fazla)Yöntem son derece pratik olup ortalama 10-15 dakika da gerçekleşir.. Seans aralıkları minumum 5-7 gün olmaktadır. Tedaviden sonra kişinin günlük hayatını etkileyecek herhangi bir durum söz konusu olmaz. Bazen yapılan iğne yerlerinde küçük birkaç morarma noktası görülebilir böyle bir durum ortalama 5-7 gün içerisinde geçer. Mezoterapi yöntemi 18-65 yaşındaki tüm kadın ve erkeklerde kullanılabilir tıbbi bir yöntemdir.Adet ve emzirme dönemlerinde uygulanabilir,gebelikte ise her hangi bir yan etkisi görülmemekle (saç,yüz mezoterapi..)birlikte tavsiye edilmez.

 

Uygulanmaması Gereken Durumlar

Kalp yetmezliği,Diyabet, Böbrek rahatsızlıklarında, Antikuagülan tedavisi alan hastalarda uygulanmamalıdır.